Psí hotel Pohoda

kam s ním,

Hotel pro psy: Jedete neočekávaně na služební cestu? Nestihnete zařídit vašemu pejskovi hlídání? Plánujete dovolenou v zahraničí nebo pobyt na horách, ale nevíce kam s vaším čtyřnohým kamarádem? Tchyně odmítá pohlídat vaše zlobidlo? Chtěli byste, aby si pejsek období vaší dovolené užil neméně zábavně jako vy? Pro vás je tady náš psí hotel.

Všeobecné podmínky k ubytování psa

Zájemce o hlídání psa vyplněním a odesláním přihlášky souhlasí s těmito všeobecnými podmínkami:
Provozovatel garantuje, že veškeré držení a manipulace se psem probíhá v souladu se ZÁKONEM 246/1992 SB. NA OCHRANU ZVÍŘAT PROTI TÝRÁNÍ

Podmínky ubytování:
1) Od 1. ledna 2020 vstupuje na základě novely veterinárního zákona č. 302/2017 Sb. v účinnost povinnost označovat psy na území České republiky mikročipem. Od 1.1. 2020 budou na hotel přijímáni pouze psi v souladu s tímto zákonem. Tedy psi řádně čipovaní. Mikročipem nemusí být označeni psi s jasně čitelným tetováním provedeným před 3. 7. 2011 Více na: https://www.svscr.cz/zdravi-zvirat/povinne-oznacovani-psu/
2) Na psí hotel přijímáme psy pouze klinicky zdravé s platným očkováním proti vzteklině a základním infekčním nemocem. Doporučujeme očkování proti tetanu a borelióze. PES NESMÍ BÝT ZAČERVENÝ!
3) Při požadavku na ubytování prosím uvádějte pravdivě informace o chování vašeho pejska a jeho zdravotním stavu. (*V případě úrazu zaviněným neschopností psa zůstat o samotě nebo v ubikaci nebo při alergické reakci apod., kdy nebyl schovatel dostatečně informován, nenese tento odpovědnost za vzniklou situaci)

Podmínky rezervace:
4) Před přijetím psa prosím vyplňte pravdivě dotazník s požadavky na ubytování.
5) Přihlášky na psí hotel přijímáme pouze písemně (při rychlé rezervaci po telefonu prosím pošlete následně SMS ve znění: "Přihlašuji psa k pobytu (datum) a souhlasím s podmínkami rezervace na webu psihotel-plzen.cz Jméno příjmení." Rezervaci máte 100%ně zajištěnou po připsání zálohy na náš účet.

Zálohy na rezervaci:
6) Od 1. 1. 2020 jsme bohužel nuceni vyžadovat zaplacení zálohy na ubytování. Záloha se vyžaduje ve výši 20% ze sjednané částky za ubytování. Zálohu je nutné zaslat nejpozději 14 dní před ubytováním pejska na účet 277947299/0300. Jako variabilní symbol použijte vaše telefonní číslo. které jste uvedli do dotazníku. Do zprávy pro příjemce uveďte pouze jméno psa nebo nechte pole volné.
7) Záloha je vratná pouze v případě onemocnění, úrazu či úmrtí psa, kterému byl pobyt sjednán. O této skutečnosti bude vyžadováno veterinární potvrzení. Identifikace bude provedena dle čísla čipu, které si prosím vyžádejte zapsat na veterinární výměr.
8) Pokud záloha na náš účet nedorazív termínu 14ti dnů před nástupem pejska na hotel, v případě volných prostor bude ubytování samozřejmě stále možné, ale tuto skutečnost vám nemůžeme zaručit a nebudete očekáváni, pokud pejska bez ohlášení přivezete. Nelze tedy vynucovat ubytování, tím, že jste odeslali dotazník. Na dobu všech prázdnin doporučuji zálohu určitě zaslat.
9) V případě zrušení rezervace ze strany provozovatele (nejedná-li se o nedodržení podmínek ubytování ze strany zákazníka) vám bude vrácena záloha v plné výši a zajištěna jiná alternativa hlídání psa.

Storno rezervace:
10) Dokud neodešlete zálohu na ubytování psa, můžete jeho pobyt kdykoliv zrušit. Připsáním částky na náš účet, je záloha již nevratná.
11) V případě, že se neozvete pro domluvení náležitostí příjmu a pejska neumístíte do hotelu, vám propadá zaplacená záloha na pobyt.

Předávání a převzetí pejsků na psí hotel:
12) Vzhledem k zachování plynulosti chodu našeho hotelu musíme bohužel určit časový rozpis předávání a přebírání pejsků. Bohužel starost o pejsky nám nedovoluje čekat na předání jednoho pejska půl dne, kdy majitel domluví předání ve 13:30 a přijede v 19:00. Bohužel v poslední době je to stále častější.
Tedy určené časy předávání a převzetí pejsků z hotelu jsou:

Po – Ne: 8:30 – 10:30 hod, 17:00 – 20:00 hod (po domluvě)

Samozřejmě se vám stále budeme snažit co nejvíce přizpůsobit a bude možné domluvit předání i individuálně. Čekání na předání pejska mimo určené hodiny bude zpoplatněno jednorázově částkou 80 Kč. Doba čekání je 10 min před domluveným termínem a 15 minut po (chápeme provoz na plzeňských komunikacích) V případě, že se v tuto dobu nedostavíte, předáte pejska v následujícím dopoledním čase, částka 80 Kč bude i tak zaplacena.
V případě volného časového okna je možné pejska vyzvednout i u vás doma, tato služba je pouze pro Plzeň – město a je zpoplatněna částkou 150 Kč
Vždy si prosím den předem zavolejte na naše tel. číslo a domluvte si náležitosti předání.

VIP status:
13) Status VIP klienta. Naopak máme spoustu klientů, kteří k nám umisťují pejsky pravidelně a spolupráce s nimi je velice příjemná a bezproblémová. Pro tyto klienty neplatí nutnost zaslání zálohy. Jsme rádi, že i oni využívají určené časy převzetí a předávání pejsků, avšak vzhledem k dobrým zkušenostem je předávání psů výjimečně mimo vyhrazený čas po domluvě zdarma.

Ukončení pobytu:
14) Ve smlouvě, podepisované při převzetí pejska, bude vyznačen termín jeho pobytu na psím hotelu. Majitel si psa může vyzvednout před uplynutím této sjednané doby, avšak musí doplatit částku za celou dobu sjednaného pobytu uvedené ve smlouvě.
V praxi doporučujeme majitelům pejsků sjednat pobyt na kratší dobu, kdy jsou si jistí, že pobyt využijí, případné prodloužení pobytu oznámí telefonicky, mejlem nebo SMS. Sjednaná doba se pak pouze prodlouží a zákazník doplatí pobyt dle sjednaných služeb.

Způsob placení:
15) Zpravidla nám stačí platba v hotovosti až poté, co si budete pejska od nás vyzvedávat.
Zaplatit můžete i předem na náš bankovní účet, či pouze poslat zálohu v libovolné nebo předem sjednané výši. Můžete zaplatit i celou částku při předání pejska hotově nebo dát pouze zálohu.

Podávání léků:
16) V případě, že váš pejsek užívá nějaké léky, prosím nadávkujte nám tyto do dobře označených (jménem psa) krabiček nebo uzavíratelných pytlíčků s označeným datumem a časem podání jednotlivých léků. Nejideálnější jsou klasické týdenní krabičky na léky. Vzhledem k možnosti záměny a špatného dávkování, nepřijímáme léky neoznačené, neroztříděné na dny nebo pohromadě v originálních lahvičkách. Pro případ nutnosti veterinárního ošetření, prosím zvlášť na papír uvedený režim podávání léků s následným dávkováním a názvy léků (kolik čeho a kdy).

Prohlídky hotelu:
Kdykoliv po telefonické domluvě.

​​ * Upozornění:
Vzhledem k tomu, že převážná většina pejsků se v cizím prostředí bude chovat úplně jinak než DOMA, opravdu prosím promýšlejte jaké požadavky na ubytování budete požadovat.
Opravdu nekomlikovaí psi, jsou psi skutečně vychovaní příp. pracovně vedení, kteří nemají problém s odložením kdekoli a kdykoli. HLAVNĚ - umí odpočívat! To znamená, že pokud jim nikdo nevěnuje zrovna pozornost, nemají potřebu okusovat nábytek či si jakkoli vynucovat pozornost. Jsou to psi, kteří v žádném případě neřeší přítomnost člověka, ač si jí následně velice rádi užívají a člověkem velice rádi komunikují a spolupracují. To, že vám pejsek DOMA nic neničí (jo občas se najde nějaká rozkousaná věc nebo vytažený kapesníček nad čímž mávnete rukou) neznamená, že u nás nám pes nezdemoluje celý pokoj jen proto, že DOMA byl zvyklý s páníčkem pobývat celou dobu, když už se konečně vrátil z práce.
DOMA jsou psi zpravidla sami bez dalších cizích psů. U nás na psím hotelu je v určitých situacích i 15 pejsků. DOMA má váš pes vaši pozornost neustále pouze pro sebe, u nás jí musíme dělit mezi všechny rovným dílem.

Proč málokdy bereme na hotel pejskům vaše pelíšky?
DOMA není prostředí napachované dalšími pejsky, které je potřeba přeznačkovat nejen na trávníku, ale hlavně v ubikacích. DOMA mají pejsci svého páníčka stále pro sebe, tak z frustrace, že se musí dělit o pozornost a nejsou neustále v lidské společnosti, si někteří v ubikacích (nejen) přes noc vytvoří nevoňavé prostředí, přestože byli celý den venku a měli dostatečnou možnost vyvenčení, dalo by se říci kolikrát i nad rámec bežného domácího prostředí. Někdy stačí jen změna prostředí a vzrušení z nového režimu s dalšími ubytovanými a pejsci na den dva začnou trpět "řidším odpadem". Není to nic neobvyklého, i můj pes, když přijedeme např. na výcvikový víkend, tak ze vrušení kolik figurantů si bude moct "zabít", ze začátku prochází tímto obdobím. Hodně pejsků si také ze stejných důvodů z vlastního i námi dodaného pelíšku udělá, i během pár minut, veselé sněžení. Proto raději používáme jako podestýlku čistou dřěvitou vlnu, která příjemně hřeje, případně pod ni bukové štěpky nebo odprášené hobliny Tier Wohl. V žádném případě žádné odpady z pily, ale přímo výrobky pro zvířata. V případě nehody, je tak pejsek až do rána, něž přijdeme vyčistit ubikace, v čistém a neťape v fujtablících.

95% psů na vodítku tahá, tedy nejen že napínají vodítko, ale opravdu nebezpečně rvou dopředu či se na vodítku doslova zmítají. Pokud chcete, abychom s takovými pejsky chodili ven, prosím dávejte jim s sebou opravdu pevné a bezpečné obojky, ze kterých se pejsci nevyvléknou ani je nepřetrhnou. Doporučuji pevné kožené, nebo nylonové avšak s kovovým zapínáním na polohovací dírky. Stahovací obojek, ač na výcvik zcela nedoporučuji zapínání na stahování, je v tomto případě ten nejbezpečnější vzhledem k neovladatelnému psu.

Nejvíce však apeluji na majitele psů, kteří potřebují skutečně pozornost, protože trpí odloučením nebo si jen pozornost vynucují nebezpečnými způsoby. (Ano vůbec nepochybuji, že on je DOMA "v pohodě".)
Pro tyto psy nabízíme 24 hod dozor (jistě, tento je s příplatkem dle ceníku).
V běžném provozu nemůžeme zaručit neustálé sledování psů, zda nekoušou mříže ubikací (Jak to může dopadnout? Odřené čumáky, zlámané drápy, vylámané zuby, ...), zda neničí vybavení a výstabvu hotelu (zničené dveře, tapety, lišty v místnostech, vykousané lino, rozkousané matrace, ohryzaný nábytek, ...). Překusování vodítek, případně napadání dalších psů, pokud jsme nebyli o této skutečnosti uvědomněni. Pejskům se věnujeme, střídáme je na vycházky, připravujeme krmení, čistíme a desinfikujeme ubikace, vyměňujeme podestýlku, myjeme a desinfikujeme misky na krmení, občas provádíme i rekonvalescenční cvičení s našimi hosty. Vyvenčení pěti 25 - 40 Kg tahounů na vodítku není pro ádné třasořitky. ;-) Věnujeme se i převýchově často hodně agresivních psů. To znamená, že na hotelu pouze nesedíme a nedrbeme kožíšky.
Naše práce je časově a fyzicky náročná, proto k nám dochází brigádníci na venčení a mazlení, ale i tak není možné věnovat pozornost každému z pejsků 24 hod denně za základní cenu ubytování. K takovému hlídání přizýváme dalšího pracovníka, kterému za jeho práci musí náležet také odměna. Přesto všechno svou práci milujeme a přesto všechno (nebo právě proto) ji děláme hlavně srdcem. Na psím hotelu nejsme proto, abychom poukazovali na mezery ve výchově vašich psů. Pokud sami nechcete :), pak máte možnost využít služeb naší psí školy. Jsme tu proto, aby si vaši pejsci po dobu vaší nepřitomnosti užili příjemný pobyt.


Proto, aby pobyt pejska byl ve výsledku jen o zajímavých procházkách a venčení, co nejčastějších hrách, zábavě a pohodlném spinkání, k tomu potřebujeme hlavně vaši spolupráci.