24 HODIN DENNĚ, 7 DNÍ V TÝDNU, 365 DNÍ V ROCE

Nevíte co všechno je potřeba k zamluvení pobytu pejska? Jak to u nás vypadá? Kde bude váš psí kamarád bydlet? Jak se o něj budeme starat? Tato stránka by měla být vaší odpovědí a průvodcem.

Všeobecné podmínky

Děkujeme za zájem o ubytování pejska. Rezervaci můžete samozřejmě bez poplatků zrušit (tuto informaci prosím dejte vědět co nejdříve, kvůli blokování místa dalšímu pejskovi).
POZOR!!!

24 hod před termínem hlídání se však již rezervace bere jako závazná a v případě, že se neozvete pro domluvení náležitostí příjmu pejska do hotelu, vám bude účtována poměrná část poplatku za hlídání. Tj. 200 Kč za každý objednaný den.​ Platbu prosím zasílejte na číslo účtu 277 947 299/0300 VS: 333 Zpráva pro příjemce: Zrušení rezervace - jméno pejska. Ihned po připsání platby vám bude vystavena faktura a zaslána na váš email.

Od 1. ledna 2020 vstupuje na základě novely veterinárního zákona č. 302/2017 Sb. v účinnost povinnost označovat psy na území České republiky mikročipem. Od 1.1. 2020 budou na hotel přijímáni pouze psi v souladu s tímto zákonem. Tedy psi řádně čipovaní. Mikročipem nemusí být označeni psi s jasně čitelným tetováním provedeným před 3. 7. 2011 Více na: https://www.svscr.cz/zdravi-zvirat/povinne-oznacovani-psu/

(vloženo 1.3. 2022) Vzhledem k výjimce SVS, která upravuje podmínky pro vstup zvířat v zájmovém chovu z Ukrajiny, prosím o dodržování těchto pravidel:
Pes přijímaný na hotel MUSÍ BÝT ČIPOVANÝ, lístek s číslem čipu a čárovým kódem musí být vlepen a zataven v OP. Pes/kočka MUSÍ BÝT OČKOVANÍ PROTI VZTEKLINĚ a to, že záznam o očkování zahrnuje nejen současné platné očkování, ale i očkování předchozí a toto je v průkazu jednoznačně dohledatelné. V očkovacím průkazu bude uveden datum další návštěvy – následujícího očkování proti vzteklině. U štěňat přijímáme psy po ukončeném základním očkování, tj. s první vakcínou proti vzteklině. Nově již budeme u psů povinně vyžadovat i očkování proti psince, infekční hepatitidě, infekční laryngotracheitidě, parvoviróze, parainfluenze, leptospiróze. Tzv. kombinovaná vakcína. Tato očkování nejsou zákonem povinná, avšak v našich končinách u psů naprosto běžně podávána z důvodu prevence nákazy těmito chorobami.
Děkujeme za pochopení.

Denní sazba v ceníku je za každý započatý den pobytu psa na psím hotelu.
Majitel si psa může vyzvednout před uplynutím sjednané doby, avšak musí doplatit částku za celou dobu sjednaného pobytu z důvodu rezervace daného ubytování.
V praxi doporučujeme majitelům pejsků sjednat pobyt na kratší dobu, kdy jsou si jistí, že pobyt využijí, případné prodloužení pobytu oznámí telefonicky, mejlem nebo SMS. Sjednaná doba se pak pouze prodlouží a zákazník doplatí pobyt dle sjednaných služeb.

Předávání a přebírání psů na hotelu:
Vyhrazené hodiny pro předávání a přebírání jsou:
Předání na hotel 9:00 - 11:00 a 17:00 - 18:00
Převzetí z hotelu 9:00 - 11:00 a 17:00 - 18:00
Předávání či převzetí mimo pravidelné hodiny je možný za příplatek 100 Kč
Den před předáním pejska na hotel si prosím zavolejte na číslo 704273273 o podrobnosti předání. (důležité pro to, abychom mohli zajistit plynulý průběh a nemuseli jste na nás čekat).

Z toho důvodu, že se množí případy, kdy si zájemce zamluví telefonicky hlídání psa narychlo a následně se s pejskem nedostaví, aniž by se ráčil nás to této skutečnosti informovat, budou přijímání na hotel psi pouze řádně přihlášení přes formulář. V případě, že se zájemce o ubytování nedostaví, je povinen zaplatit poměrnou část objednaného ubytování dle všeobecných podmínek. Taktéž jsme byli benevolentní a nepožadovali poplatek za příjem a předání psa mimo běžné časy předávání, přesto, že v podmínkách je uveden, bohužel po zkušenostech čekání na majitele psa několik hodin, často i dnů (majitel zavolá večer, že mu to nevyšlo a psa přiveze až druhý den) bude vybírán poplatek 100 Kč.

Způsob placení:
Zpravidla nám stačí platba v hotovosti až poté, co si budete pejska od nás vyzvedávat.
Zaplatit můžete i na náš bankovní účet: 277 947 299/0300
V případě přebírání psa u majitelky psího hotelu je možnost zaplatit přes vygenerovaný QR kod.
Platby banovní kartou bohužel nepřijímáme vzhledem absenci platebního terminálu.

Podávání léků:
V případě, že váš pejsek užívá nějaké léky, prosím nadávkujte nám tyto do dobře označených (jménem psa) krabiček nebo uzavíratelných pytlíčků s označeným datumem a časem podání jednotlivých léků. Nejideálnější jsou klasické týdenní krabičky na léky. Vzhledem k možnosti záměny a špatného dávkování, nepřijímáme léky neoznačené, neroztříděné na dny nebo pohromadě v originálních lahvičkách. Pro případ nutnosti veterinárního ošetření, prosím zvlášť na papír uvedený režim podávání léků s následným dávkováním a názvy léků (kolik čeho a kdy).

Umístění (pobyt) pejska:
1) Ve venkovním kotci. DENNÍ REŽIM - Nejméně 3x denně venčení, z toho jedna delší procházka. Příp. mezi tím pobyt na delším úvaze na proběhnutí. PRO KOHO JE VHODNÝ - Jde o pejsky zvyklé venku, kteří se např. bojí cizích lidí, kradou jídlo nebo předměty, hrabou díry, nereagují na přivolání, nemusí se s cizími psy ... Cena 350 Kč/den
2) Ve vnitřním kotci. DENNÍ REŽIM - Venčení každé 2 hodiny přes den, z toho jedna delší procházka. Příp. v teplém počasí mezi tím pobyt na delším úvaze na zahradě na proběhnutí. PRO KOHO JE VHODNÝ - Jde o pejsky, kteří nejsou zvyklí na celoroční pobyt venku, kteří se např. bojí cizích lidí, kradou jídlo nebo předměty, hrabou díry, nereagují na přivolání, nemusí se s cizími psy, při odloučení štěkají nebo kňučí, vynucují si pozornost a v bytové zástavbě ruší sousedy. Cena 400 Kč/den
3) Nutný 24 hod dohled osoby. V žádném případě klec! Ubytování nejlépe doma v posteli. PRO KOHO JE VHODNÝ - Separační úzkost, ničitel, pes kouše mříže kotce, chce se dostat ze samostatné místnosti, nezvládá zůstat na úvaze, překusuje vodítko apod. Páníček si nepřeje jiný způsob ubytování. DENNÍ REŽIM - V tomto případě je pejsek neustále pod dohledem hlídací tety, režim je přizpůsobený momentální potřebě pejska. Pejsek má nadstrandardní péči. V letních měsících i brachycephalická plemena náchylná k přehřátí organismu - už mě měli tu čest křísit buldočka, život ohrožující stav. Cena 1000 Kč/den
4) Štěňata, staří psi a psi vyžadující větší péči. DENNÍ REŽIM - Denní režim - Např. venčení častěji denně (více než 3x). Podávání léků s časovým harmonogramem, například, léky na srdce, epilepsii, kortikoidy. Kdy je nutné dodržet přesný čas podání, vzhledem například, k riziku záchvatů apod. S takovými pejsky trávíme mnohem více času. U velmi starých a nemocných psů zvažte zda je vůbec vhodné je dávat do hotelu nebo nebude lépe zvolit alespoň 24 hod režim. . Cena 500 Kč/den.
5) Hlídání psa pouze jeden den (bez přespání, venku nebo uvnitř). Celková cena je 800,- Kč
Další příplatky jsou uvedené v našem ceníku.

Ceny jsou uvedeny za každý započatý den

Prohlídky hotelu:
Každý den v 11:00 (po předchozí domluvě)

​​ * Upozornění:
Vzhledem k tomu, že převážná většina pejsků se v cizím prostředí bude chovat úplně jinak než DOMA, opravdu prosím promýšlejte jaké požadavky na ubytování budete požadovat.
Opravdu nekomplikovaní psi, jsou psi skutečně vychovaní příp. pracovně vedení, kteří nemají problém s odložením kdekoli a kdykoli. HLAVNĚ - umí odpočívat! To znamená, že pokud jim nikdo nevěnuje zrovna pozornost, nemají potřebu okusovat nábytek či si jakkoli vynucovat pozornost. Jsou to psi, kteří v žádném případě neřeší přítomnost člověka, ač si jí následně velice rádi užívají a člověkem velice rádi komunikují a spolupracují. To, že vám pejsek DOMA nic neničí (jo občas se najde nějaká rozkousaná věc nebo vytažený kapesníček nad čímž mávnete rukou) neznamená, že u nás nám pes nezdemoluje celý pokoj jen proto, že DOMA byl zvyklý s páníčkem pobývat celou dobu, když už se konečně vrátil z práce.
DOMA jsou psi zpravidla sami bez dalších cizích psů. U nás na psím hotelu je v určitých situacích i 15 pejsků. DOMA má váš pes vaši pozornost neustále pouze pro sebe, u nás jí musíme dělit mezi všechny rovným dílem.

Proč málokdy bereme na hotel pejskům vaše pelíšky?
DOMA není prostředí napachované dalšími pejsky, které je potřeba přeznačkovat nejen na trávníku, ale hlavně v ubikacích. DOMA mají pejsci svého páníčka stále pro sebe, tak z frustrace, že se musí dělit o pozornost a nejsou neustále v lidské společnosti, si někteří v ubikacích (nejen) přes noc vytvoří nevoňavé prostředí, přestože byli celý den venku a měli dostatečnou možnost vyvenčení, dalo by se říci kolikrát i nad rámec bežného domácího prostředí. Někdy stačí jen změna prostředí a vzrušení z nového režimu s dalšími ubytovanými a pejsci na den dva začnou trpět "řidším odpadem". Není to nic neobvyklého, i můj pes, když přijedeme např. na výcvikový víkend, tak ze vzrušení kolik figurantů si bude moct "zabít", ze začátku prochází tímto obdobím. Hodně pejsků si také ze stejných důvodů z vlastního i námi dodaného pelíšku udělá, i během pár minut, veselé sněžení. Proto raději používáme jako podestýlku čistou dřevitou vlnu, která příjemně hřeje, případně pod ni bukové štěpky nebo odprášené hobliny Tier Wohl. V žádném případě žádné odpady z pily, ale přímo výrobky pro zvířata. V případě nehody, je tak pejsek až do rána, něž přijdeme vyčistit ubikace, v čistém a neťape v fujtablících.

95% psů na vodítku tahá, tedy nejen že napínají vodítko, ale opravdu nebezpečně rvou dopředu či se na vodítku doslova zmítají. Pokud chcete, abychom s takovými pejsky chodili ven, prosím dávejte jim s sebou opravdu pevné a bezpečné obojky, ze kterých se pejsci nevyvléknou ani je nepřetrhnou. Doporučuji pevné kožené, nebo nylonové avšak s kovovým zapínáním na polohovací dírky. Stahovací obojek, ač na výcvik zcela nedoporučuji zapínání na stahování, je v tomto případě ten nejbezpečnější vzhledem k neovladatelnému psu.

Nejvíce však apeluji na majitele psů, kteří potřebují skutečně pozornost, protože trpí odloučením nebo si jen pozornost vynucují nebezpečnými způsoby. (Ano vůbec nepochybuji, že on je DOMA "v pohodě".)
Pro tyto psy nabízíme 24 hod dozor (jistě, tento je s příplatkem dle ceníku).
V běžném provozu nemůžeme zaručit neustálé sledování psů, zda nekoušou mříže ubikací (Jak to může dopadnout? Odřené čumáky, zlámané drápy, vylámané zuby, ...), zda neničí vybavení a výstabvu hotelu (zničené dveře, tapety, lišty v místnostech, vykousané lino, rozkousané matrace, ohryzaný nábytek, ...). Překusování vodítek, případně napadání dalších psů, pokud jsme nebyli o této skutečnosti uvědomněni. Pejskům se věnujeme, střídáme je na vycházky, připravujeme krmení, čistíme a desinfikujeme ubikace, vyměňujeme podestýlku, myjeme a desinfikujeme misky na krmení, občas provádíme i rekonvalescenční cvičení s našimi hosty. Vyvenčení pěti 25 - 40 Kg tahounů na vodítku není pro ádné třasořitky. ;-) Věnujeme se i převýchově často hodně agresivních psů. To znamená, že na hotelu pouze nesedíme a nedrbeme kožíšky.
Naše práce je časově a fyzicky náročná, proto k nám dochází brigádníci na venčení a mazlení, ale i tak není možné věnovat pozornost každému z pejsků 24 hod denně za základní cenu ubytování. K takovému hlídání přizýváme dalšího pracovníka, kterému za jeho práci musí náležet také odměna. Přesto všechno svou práci milujeme a přesto všechno (nebo právě proto) ji děláme hlavně srdcem. Na psím hotelu nejsme proto, abychom poukazovali na mezery ve výchově vašich psů. Pokud sami nechcete :), pak máte možnost využít služeb naší psí školy. Jsme tu proto, aby si vaši pejsci po dobu vaší nepřitomnosti užili příjemný pobyt.


Proto, aby pobyt pejska byl ve výsledku jen o zajímavých procházkách a venčení, co nejčastějších hrách, zábavě a pohodlném spinkání, k tomu potřebujeme hlavně vaši spolupráci.