Psí hotel Pohoda

kam s ním,

Hotel pro psy: Jedete neočekávaně na služební cestu? Nestihnete zařídit vašemu pejskovi hlídání? Plánujete dovolenou v zahraničí nebo pobyt na horách, ale nevíce kam s vaším čtyřnohým kamarádem? Tchyně odmítá pohlídat vaše zlobidlo? Chtěli byste, aby si pejsek období vaší dovolené užil neméně zábavně jako vy? Pro vás je tady náš psí hotel.

Všeobecné podmínky k ubytování psa

Zájemce o hlídání psa vyplněním a odesláním přihlášky souhlasí s těmito všeobecnými podmínkami:
Provozovatel garantuje, že veškeré držení a manipulace se psem probíhá v souladu se ZÁKONEM 246/1992 SB.NA OCHRANU ZVÍŘAT PROTI TÝRÁNÍ

Podmínky ubytování:
bod 1) Na psí hotel přijímáme psy pouze s platným očkováním proti vzteklině a základním infekčním nemocem. Doporučujeme očkování proti tetanu a borelioze.
bod 2) Při požadavku na ubytování prosím uvádějte pravdivě informace o chování vašeho pejska a jeho zdravotním stavu. (*V případě úrazu zaviněným neschopností psa zůstat o samotě nebo v ubikaci nebo při alergické reakci apod., kdy nebyl schovatel dostatečně informován nenese tento odpovědnost za vzniklou situaci)

Podmínky rezervace:
bod 3) Před přijetím psa prosím vyplňte dotazník s požadavky na ubytování.
bod 4) Přihlášky na psí hotel přijímáme pouze písemně (při rychlé rezervaci po telefonu prosím pošlete následně SMS ve znění: "Přihlašuji psa k pobytu (datum) a souhlasím s podmínkami rezervace na webu psihotel-plzen.cz Jméno příjmení."

Zálohy na rezervaci:
bod 5) Zálohy 500 Kč na ubytování jsou zatím požadovány pouze na termíny 21.12. - 3.1., 1.7. - 31.8. a na dobu Jarních prázdnin v plzeňském kraji (nejbližší termín: 2.3. – 8.3.2020)
bod 6) Záloha je nevratná ve všech případech. Vyčkejte na potvrzení přihlášky a následně v co nejrychlejším čase prosím odešlete zálohu na náš účet. Jako variabilní symbol použijte vaše telefonní číslo.
bod 7) V případě více došlých přihlášek rozhoduje termín připsání zálohy na náš účet.

Storno rezervace:

bod 8) Rezervaci můžete zrušit bez poplatku ve lhůtě do jednoho týdne před předáním psa na psí hotel.
bod 9) V případě, že se neozvete pro domluvení náležitostí příjmu pejska do hotelu, vám bude účtována poměrná část poplatku za hlídání. Tj. 200 Kč za každý objednaný den.​
Chápeme vaše životní situace, ale v případě, že připravíme pobyt a budeme blokovat místo majitelům pejsků, kteří by také pejska rádi ubytovali, ale už se na ně nedostalo, pak naše činnost postrádá smysl. Děkujeme za pochopení.
bod 10) V případě následující rezervace, budeme pak již požadovat poměrnou část sjednaného ubytování předem na náš účet.

Ukončení pobytu:

bod 11) Ve smlouvě, podepisované při převzetí pejska, bude vyznačen termín jeho pobytu na psím hotelu. Majitel si psa může vyzvednout před uplynutím této sjednané doby, avšak musí doplatit částku za celou dobu sjednaného pobytu uvedené ve smlouvě.
bod 12) V praxi doporučujeme majitelům pejsků sjednat pobyt na co nejkratší dobu, kdy jsou si jistí, že pobyt využijí, případné prodloužení pobytu oznámí telefonicky, mejlem nebo SMS. Sjednaná doba se pak pouze prodlouží a zákazník doplatí pobyt dle sjednaných služeb.

Způsob placení:
bod 13) Zpravidla nám stačí platba v hotovosti až poté, co si budete pejska od nás vyzvedávat.
bod 14) Zaplatit můžete i předem na náš bankovní účet, či pouze poslat zálohu v libovolné nebo předem sjednané výši. Můžete zaplatit i celou částku při předání pejska hotově nebo dát pouze zálohu.

Podávání léků:
bod 15) V případě, že váš pejsek užívá nějaké léky, prosím nadávkujte nám tyto do dobře označených (jménem psa) krabiček nebo uzavíratelných pytlíčků s označeným datumem a časem podání jednotlivých léků. Nejideálnější jsou klasické týdenní krabičky na léky. Vzhledem k možnosti záměny a špatného dávkování, nepřijímáme léky neoznačené, neroztříděné na dny nebo pohromadě v originálních lahvičkách. Pro případ nutnosti veterinárního ošetření, prosím zvlášť na papír uvedený režim podávání léků s následným dávkováním a názvy léků (kolik čeho a kdy).

Odesláním dotazníku vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami. Děkuji za zájem o ubytování pejska v našem psím hotelu.

​​ * Upozornění:
Vzhledem k tomu, že převážná většina pejsků se v cizím prostředí bude chovat úplně jinak než DOMA, opravdu prosím promýšlejte jaké požadavky na ubytování budete požadovat.
Opravdu nekomlikovaí psi, jsou psi skutečně vychovaní příp. pracovně vedení, kteří nemají problém s odložením kdekoli a kdykoli. HLAVNĚ - umí odpočívat! To znamená, že pokud jim nikdo nevěnuje zrovna pozornost, nemají potřebu okusovat nábytek či si jakkoli vynucovat pozornost. Jsou to psi, kteří v žádném případě neřeší přítomnost člověka, ač si jí následně velice rádi užívají a člověkem velice rádi komunikují a spolupracují. To, že vám pejsek DOMA nic neničí (jo občas se najde nějaká rozkousaná věc nebo vytažený kapesníček nad čímž mávnete rukou) neznamená, že u nás nám pes nezdemoluje celý pokoj jen proto, že DOMA byl zvyklý s páníčkem pobývat celou dobu, když už se konečně vrátil z práce.
DOMA jsou psi zpravidla sami bez dalších cizích psů. U nás na psím hotelu je v určitých situacích i 15 pejsků. DOMA má váš pes vaši pozornost neustále pouze pro sebe, u nás jí musíme dělit mezi všechny rovným dílem.

Proč málokdy bereme na hotel pejskům vaše pelíšky?
DOMA není prostředí napachované dalšími pejsky, které je potřeba přeznačkovat nejen na trávníku, ale hlavně v ubikacích. DOMA mají pejsci svého páníčka stále pro sebe, tak z frustrace, že se musí dělit o pozornost a nejsou neustále v lidské společnosti, si někteří v ubikacích (nejen) přes noc vytvoří nevoňavé prostředí, přestože byli celý den venku a měli dostatečnou možnost vyvenčení, dalo by se říci kolikrát i nad rámec bežného domácího prostředí. Někdy stačí jen změna prostředí a vzrušení z nového režimu s dalšími ubytovanými a pejsci na den dva začnou trpět "řidším odpadem". Není to nic neobvyklého, i můj pes, když přijedeme např. na výcvikový víkend, tak ze vrušení kolik figurantů si bude moct "zabít", ze začátku prochází tímto obdobím. Hodně pejsků si také ze stejných důvodů z vlastního i námi dodaného pelíšku udělá, i během pár minut, veselé sněžení. Proto raději používáme jako podestýlku čistou dřěvitou vlnu, která příjemně hřeje, případně pod ni bukové štěpky nebo odprášené hobliny Tier Wohl. V žádném případě žádné odpady z pily, ale přímo výrobky pro zvířata. V případě nehody, je tak pejsek až do rána, něž přijdeme vyčistit ubikace, v čistém a neťape v fujtablících.

95% psů na vodítku tahá, tedy nejen že napínají vodítko, ale opravdu nebezpečně rvou dopředu či se na vodítku doslova zmítají. Pokud chcete, abychom s takovými pejsky chodili ven, prosím dávejte jim s sebou opravdu pevné a bezpečné obojky, ze kterých se pejsci nevyvléknou ani je nepřetrhnou. Doporučuji pevné kožené, nebo nylonové avšak s kovovým zapínáním na polohovací dírky. Stahovací obojek, ač na výcvik zcela nedoporučuji zapínání na stahování, je v tomto případě ten nejbezpečnější vzhledem k neovladatelnému psu.

Nejvíce však apeluji na majitele psů, kteří potřebují skutečně pozornost, protože trpí odloučením nebo si jen pozornost vynucují nebezpečnými způsoby. (Ano vůbec nepochybuji, že on je DOMA "v pohodě".)
Pro tyto psy nabízíme 24 hod dozor (jistě, tento je s příplatkem dle ceníku).
V běžném provozu nemůžeme zaručit neustálé sledování psů, zda nekoušou mříže ubikací (Jak to může dopadnout? Odřené čumáky, zlámané drápy, vylámané zuby, ...), zda neničí vybavení a výstabvu hotelu (zničené dveře, tapety, lišty v místnostech, vykousané lino, rozkousané matrace, ohryzaný nábytek, ...). Překusování vodítek, případně napadání dalších psů, pokud jsme nebyli o této skutečnosti uvědomněni. Pejskům se věnujeme, střídáme je na vycházky, připravujeme krmení, čistíme a desinfikujeme ubikace, vyměňujeme podestýlku, myjeme a desinfikujeme misky na krmení, občas provádíme i rekonvalescenční cvičení s našimi hosty. Vyvenčení pěti 25 - 40 Kg tahounů na vodítku není pro ádné třasořitky. ;-) Věnujeme se i převýchově často hodně agresivních psů. To znamená, že na hotelu pouze nesedíme a nedrbeme kožíšky.
Naše práce je časově a fyzicky náročná, proto k nám dochází brigádníci na venčení a mazlení, ale i tak není možné věnovat pozornost každému z pejsků 24 hod denně za základní cenu ubytování. K takovému hlídání přizýváme dalšího pracovníka, kterému za jeho práci musí náležet také odměna. Přesto všechno svou práci milujeme a přesto všechno (nebo právě proto) ji děláme hlavně srdcem. Na psím hotelu nejsme proto, abychom poukazovali na mezery ve výchově vašich psů. Pokud sami nechcete :), pak máte možnost využít služeb naší psí školy. Jsme tu proto, aby si vaši pejsci po dobu vaší nepřitomnosti užili příjemný pobyt.

Proto, aby pobyt pejska byl ve výsledku jen o zajímavých procházkách a venčení, co nejčastějších hrách, zábavě a pohodlném spinkání, k tomu potřebujeme hlavně vaši spolupráci.